«Зелені» номерні знаки почали видавати на Херсонщині

— З 1 січня цього року почав діяти Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів».

У ньому йдеться про запровадження номерних знаків зеленого кольору для електромобілів. Також визначені серії номерних знаків для особистих електромобілів, електромобілів-таксі, електробусів та інших типів електричного транспорту – із літеросполуками з латинської абетки. Для електромобілів, електромопедів та електромотоциклів – біла плашка з зеленими літерами і цифрами. Для електротаксі та електробусів – зелені цифри на темно-жовтому тлі. Такий дизайн використовують в Австрії, Німеччині, Норвегії, Великій Британії та багатьох інших країнах, — повідомив «Новому дню» Микола Лижник, начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Херсонській області.

Нововведення є вкрай важливим, адже Україна є одним із лідерів за темпами росту придбання електромобілів. За словами керівника РСЦ на Херсонщині популярність транспортних засобів з екологічно чистим двигуном теж зростає з кожними роком: у 2017 році в сервісних центрах МВС зареєстровано 13 таких авто, у 2018 році – 33, у 2019 році – 49, у 2020 році – вже 53.

— «Зелені» номерні знаки закріплюються лише за транспортними засобами, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння. Реєстрація таких автівок відбувається на загальних підставах, — зазначив Микола Лижник.