Землі Херсонщини збагатили місцевий бюджет майже на півмільярда гривень

Торік власники та орендарі земельних ділянок херсонського краю поповнили місцеві бюджети на 496,5 млн. гривень. Це на 60,1 млн. грн. перевищує аналогічний показник минулого року, повідомляє прес-служба обласної ДФС.

Більшу частину платежу – 64 відс. або 318,9 млн. грн. надходжень за використання земельних ділянок сплатили до місцевих бюджетів Херсонщини юридичні особи. Ще 177,6 млн. грн. перерахували місцевим громадам фізичні особи – підприємці нашої області.

Плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Тож фіскали області тримають на особливому контролі питання декларування та надходження орендної плати за 2015-2016 роки не нижче мінімального розміру, визначеного на цей період  Податковим кодексом України.

За результатами встановлених фактів заниження орендної плати 25 суб’єктів господарювання самостійно задекларували за 2015-2016 роки додаткові податкові зобов’язання на загальну суму 740,3 тис. гривень. По 28 суб’єктах господарювання, які занизили податкові зобов’язання та не подали уточнюючі декларації, донараховано податкові зобов’язання на суму 8 млн. грн. (сума штрафних санкцій на донараховану суму складає 2 млн. гривень).