Згоріли сараї – нехай вціліють хати

п1

Минулого тижня, 14 січня, Нову Каховку сколихнула тривожна новина: у місті пожежа. Як з’ясувалося пізніше, горіли господарські приміщення у старій частині міста, на вул. Карла Маркса, неподалік від будинку № 26. Про пожежу на пункт зв’язку 17-ї Державної пожежно-рятувальної частини повідомив місцевий мешканець. Збираючись на роботу, він помітив дим у дворі над цими спорудами. Вогнеборці прибули на місце без зволікань й повністю ліквідували пожежу на площі 150 кв. м о 9:55 ранку. Однак, як це часто буває, містом одразу ж почали ширитися чутки щодо причин виникнення даної ситуації.

Як повідомив начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення (НС та ЦЗН) Олександр Бараніченко, у дворі за вищезазначеною адресою розташований гараж, а біля нього – три старі споруди, в яких майже півстоліття назад зберігалися дрова для титанів, встановлених у квартирах. Час йшов, тож мешканці почали використовувати господарські приміщення за іншим призначенням – як сараї, гаражі тощо. Більше того: щоб забезпечити подібні споруди світлом, деякі «винахідники» самостійно протягнули кабель від будинку до одного з таких приміщень.

– Коротке замикання, яке трапилося 14 січня, і стало причиною пожежі, – зазначив Олександр Бараніченко. – З однієї прибудови полум’я перекинулося на сусідню, мало не до гаражів. Наслідки могли бути ще гіршими, оскільки в одному з сараїв пожежники знайшли два газових балони, а також залишки будівельних матеріалів та цегли. Уявіть, що могло би трапитися, враховуючи, що відстань від прибудов до сусідніх будинків – всього 10-20 метрів.

п4

Беручи все вищезазначене до уваги, а також те, що у Новій Каховці подібні будівлі є не лише на вул. Карла Маркса, управління з питань НС та ЦЗН наполягає на створенні спеціальної комісії, яка ретельно перевірить стан сараїв у старій частині міста, що знаходяться на балансі КП «НК ЖЕУ».До її складу, відповідно до проекту розпорядження міського голови, пропонується залучити завідувача сектору містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури міської ради М. Боровинського, начальника відділу капітального будівництва С.Гончаренко, головного спеціаліста управління з питань НС та ЦЗН Е.Іщук, начальника виробнично-технічного відділу КП «НК ЖЕУ» Н.Карнієнко, головного спеціаліста відділу комунального господарства Г.Кіпрушеву, провідного інспектора міського відділу Головного управління ДСНС України в Херсонські області В.Стрюкова (за згодою). Обстеження сараїв та інших тимчасових будівель, що були встановлені без дозвільних документів, зі встановленням їх технічного та пожежного стану комісія має здійснити в орієнтовний термін – до 29 січня. За підсумками роботи будуть складені відповідні акти обстеження.

– Шкода, що у нашому місті чутки стали нормою життя. Парадокс: чим абсурдніші нісенітниці, тим більше людей у них вірять, – прокоментував міський голова Володимир Коваленко. – А люди, які можуть нормально, раціонально проаналізувати ситуацію, розуміють, що цим спорудам багато років, знаходяться вони не в найкращому стані. Що в них зберігається, як? Не відомо нікому. Зазвичай, і господаря їх також знайти не так і легко. На цю проблему увагу варто було звернути давно. Пожежа на Леніна, 46, Карла Маркса, 2, ось цей останній випадок говорять нам про одне: стан будинків, що вже й казати про господарські споруди, достатньо небезпечний. Тож наша мета одна – убезпечити місто від подібних негараздів у майбутньому. Якби в день цієї пожежі був вітер, уявіть, якою б трагедією та матеріальними збитками могло все обернутися. А щоб розвіяти абсурдні, безпідставні домисли й обвинувачення у тому, що, мовляв, всю цю територію намагаються забудувати, скоріш за все вийду в подальшому з пропозицією до депутатів, аби відповідним рішенням сесії з приводу подальшої долі споруд, заборонити використання територій під приміщеннями для забудови. Її можна використати, наприклад, для облаштування дитячих майданчиків, місць для відпочинку. Є багато звернень від тих же мешканців з приводу облаштування території для паркування транспорту. Одним словом – треба запровадити довгостроковий план благоустрою цих територій, але без жодних забудов.