«Жили-були дівчинка і хлопчик, і вони хотіли разом зробити світ кращим»

Конкурс з такою назвою проходить у Новій Каховці серед школярів вже четвертий рік поспіль. Як відзначають організатори, він має на меті  популяризацію та впровадження ідеї ґендерної рівності серед учнів.IMG_8678Цього року для участі у  конкурсі  було надано 26 робіт учнів із 12-и загальноосвітніх навчальних закладів. Колектив Будинку дитячої творчості (директор Лісовська І.Є.) залучили до  оцінювання робіт конкурсантів активістів Міської ради учнівського самоврядування.

Як і в минулі роки, очолила журі  начальник відділу освіти Оксана Якубова.  Також роботи учнів оцінювали начальник міського управління юстиції  Наталія Тарабака, головний спеціаліст відділу о справах сім’ї, молоді, фізичної культури  та спорту Вікторія Костенко, старший інспектор Новокаховського відділу  поліції ГУНП в Херсонській області Лілія Ющенко.

Після ретельного вивчення та обговорення журі, з урахуванням балів, виставлених радою учнівського самоврядування, визначило переможців.

Церемонія нагородження відбулась днями у міському відділі освіти. Учнів привітали заступник начальника відділу освіти Тетяна Калініченко, спеціаліст відділу Тетяна Лисенко.IMG_8673IMG_8667

Діти поділилися своїми враженнями, думками. За їх словами, цей конкурс дає їм змогу висловити власне бачення проблеми гендерної рівності, яку не так часто прийнято обговорювати. У чомусь думки учнів сходились, а в чомусь – ні. Та до спільного консенсусу дійти вдалося: конкурсу – бути. Школярі в один голос сказали, що хочуть брати в ньому участь і надалі. Крім того, вони мають можливість запропонувати власну тему, яку б хотіли детально висловити.

Ну, а переможцями цього року у трьох номінаціях стали:

«Ґендерна рівність в Україні: реальність чи юридична фікція?»:

І місце   – Ютіна Валерія, учениця ЗОШ № 1;

ІІ місце  – Хахалкіна Валерія, учениця НКТЕЛ;

ІІІ місце – Рижих Микита, учень ЗОШ № 3; Остапець Зоряна, учениця Дніпрянської ЗОШ.

«Ген рівності. Які  зміни в мені стануть змінами в Україні?»:

І місце   –  Мохаммад Акбар Аріана Шах Джахан, учениця ЗОШ № 1;

ІІ місце  –  Калініна Вікторія, учениця Новокаховської гімназії;

ІІІ місце –  Фірченко  Сніжана, учениця Маслівської ЗОШ.

«Ґендерне насильство. Міфи та реальність»:

І місце   – Деркач Марія, учениця ЗОШ №10;

ІІ місце  – Ютіна Валерія, учениця ЗОШ № 1;

ІІІ місце – Літкович Карина, учениця ЗОШ № 3.

IMG_8658 IMG_8675
IMG_8684

«НК онлайн» пропонує вам, шановні читачі, ознайомитися з деякими роботами учнів. Можливо роздуми дітей допоможуть і вам замислитися над багатьма проблемами.

До вашої уваги робота Анастасії Строгіної, учениці Маслівської школи (13 років).

Ген рівності. Які зміни в мені стануть змінами в Україні.

Я дівчина і я знаю,що я можу зробити для моєї України. Я хочу бути чесною, гідною людиною, поважати батьків, шанувати вчителів та людей похилого віку, допомагати друзям,а ще добре ставитись до народів, що живуть в Україні.

 Щоб Україна процвітала,треба дбати про її зміцнення, любити і оберігати її природу.  Можу посадити дерева та квіти, щоб природа мого краю була багатшою, можу очистити джерельце, щоб було більше чистої води.

Щоб бути корисним Україні, треба розвивати свої здібності і таланти, добре вчитися, працювати так, аби віддавати частку свого хисту улюбленій справі.

Матір’ю ласкавою, ніжною була Україна для своїх синів і дочок. Ми, діти твої, Україно, повинні любити і шанувати тебе, бути корисним своїй Батьківщині. В твоєму суспільному житті багато недоліків. Треба змінитись самому, щоб змінилась країна.

Я гадаю, що кожна людина, будь то чоловік чи жінка, повинна прожити своє життя з гідністю, щоб не соромно було його згадати, повинна віддавати своє душевне тепло, полум’я свого серця служінню людям. Я не розумію людей які хочуть одного – спокійного життя для себе. Кожна людина повинна бути духовно сильною і морально чистою, творити добро на землі, нехай хоч маленьке. Поступись місцем хворому у транспорті, допоможи в біді, не будь байдужим до чужої біди – такими вчинками ти принесеш користь людям.

Рідна, Україно! Ти дорога усім нам. Для кожного твого сина та доньки немає землі милішої від тої, на якій він народився і живе. Ніколи я не проміняю тебе на іншу, тому що знаю: лихі часі минуть і ти відродишся для слави і для щастя. Загояться рани твої, мій ти краю, і діти твої принесуть тобі радість і тепло своїх рук.

Я вірю в твоє майбутнє, Україно. Я вірю в себе, бо я часточка цього майбутнього. Я вірю в твої і в свої сили, я вірю  краще!

З іншими роботами можна ознайомитися у наших наступних публікаціях.