«Жили-були дівчинка і хлопчик, і вони хотіли разом зробити світ кращим». Роботи учасників конкурсу

«НК онлайн» продовжує публікувати роботи учасників міського конкурсу серед учнів “Жили-були хлопчик і дівчинка, і вони хотіли разом зробити світ кращим”. IMG_8684

До вашої уваги робота Марії Пересунчак, учениці школи №10 (10-А клас, 15 років).

Гендерна рівність: реальність чи юридична  фікція?

Чи однаково рівні у нашій країні чоловіки і жінки? Достатньо звернутися до історії, аби зрозуміти ,що жінок пригноблювали  в правах ще за часів Січі. На тендітних плечах трималася ціла сім’я. А  вони не мали навіть права голосу. Країною завжди володіли чоловіки, вважаючи прекрасну стать неосвіченою  і легковажною. Але ж саме вони нехтували освітою для жінок, називаючи їх не більше ніж засобом продовження роду. Жінок не сприймали й у творчому аспекті. Наприклад, відоме ім’я Марко Вовчок-це псевдонім талановитої письменниці Марії Вілінської, змушеної підписуватися чоловічим прізвищем через тогочасні гендерні стереотипи.

надіяЩо ж до сьогодення, то становище  змінилося. Жінки займають високі посади, обирають професії   в політиці, армії, науці, нерідко можна зустріти й жінку-пожежника та навіть поліцейського. У  сучасних військових подіях на Сході України, жінки беруть участь на рівні з чоловіками. Вони у якості волонтерів збирають і передають солдатам кошти на ліки, провізію і амуніцію, деякі навіть кидають домівки і допомагають у гарячих точках. Потрібно зазначити, що жінкам набагато важче на війні, однак вони кидають  виклик ворогам, готові грудьми закрити своїх коханих і дітей. Саме жінки є символом надії і віри у незалежність України, уособленням  сили кохання і вірності Батьківщині. На прикладі Надії  Савченко – української  льотчиці, яку несправедливо звинувачують у вбивстві і, яка ціною власного життя відстоює права своєї держави, ми бачимо, на що здатна жінка заради допомоги своїй нації. Далеко не кожен чоловік ладен на це.
Враховуючи факти, з гордістю можу заявити, що, незважаючи на тяжкий шлях, жінки все-таки досягли гендерної рівності, яка перестає бути лише юридичною фікцією. Їх імена стоять на одному рівні з чоловічими. Вони вже сьогодні змінюють нашу історію та здатні змінити майбутнє України.