«Жили-були дівчинка і хлопчик, і вони хотіли разом зробити світ кращим»

1424326390-2934_607x407Вже третій рік поспіль, з метою популяризації та впровадження ідеї ґендерної рівності серед дітей,  відділ освіти Новокаховської міської ради проводить міський конкурс  «Жили-були  дівчинка і хлопчик, і вони хотіли  разом зробити світ кращим». Для участі у  конкурсі  було надано 19 робіт учнів із 9 загальноосвітніх навчальних закладів. До оцінювання робіт конкурсантів були залучені активісти міської ради учнівського самоврядування, які напередодні Конкурсу визначили найкращі роботи.1424326345-823_607x304

Про це повідомляють у міському відділі освіти.

     17 лютого  відбулось засідання журі  під головуванням начальника відділу  Якубової О.О. Традиційно, до проведення конкурсів з питань превентивного виховання були залучені: начальник Новокаховського Управління юстиції  Тарабака Н.А., головний спеціаліст відділу о справах сім’ї, молоді, фізичної культури  та спорту Костенко В.О., оперуповноважений Новокаховського сектору КМСД Ющенко Л.М. 1424326321-4673_607x455Журі конкурсу відмітило достатній рівень обізнаності учнів з питань психології сімейних стосунків,  творчий підхід конкурсантів до розкриття актуальних проблем гендерних стосунків сучасного суспільства. Цього року переможцями конкурсу у трьох номінаціях стали:

«Б’є – значить кохає…»:

І місце – Атаманчук Альона, учениця 9-Б класу Новокаховської гімназії;

ІІ місце – Косякова Марія, учениця 8-А класу ЗОШ № 3;

ІІІ місце – Демченко Мілена, учениця 9-А класу ЗОШ № 7.

«Хлопці – в штанах, дівчата – в спідницях:

школа як місце формування чоловічності та жіночності. Міф чи реальність?»:

ІІ місце – Манагарова Аделіна, учениця 8-Б класу ЗОШ № 6;

ІІІ місце – Дворяк Яна, учениця 10-А класу ЗОШ № 3.

«Чи треба жінкам служити в армії?»:

І місце – Слюсар Дар’я, учениця 9-Б класу ЗОШ №10;

ІІ місце – Гаврюкова Вікторія, учениця 9-А класу ЗОШ № 3;

ІІІ місце – Заїка Кирило, учень 9-Б класу   ЗОШ № 1.

   25 лютого відбудеться нагородження  переможців конкурсу грамотами відділу освіти та солодощами.

Пропонуємо ознайомитися з однією із робіт переможців.

Чи треба жінкам служити в армії?

       Питання гендерної рівності завжди було дуже актуальним не тільки в Україні,  а й в усьому світі. Маємо багато історичних прикладів про боротьбу жінок за рівні права. Визначними особистостями у вирішенні питання рівності жінок у нашій країні є письменниці Ольга Кобилянська, Леся Українка, Наталя Кобринська, Олена Пчілка, перша жінка – лікар Софія Окуневська та інші. І ось вже котре десятиліття поспіль це право записане в статті №24 Конституції України: «Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам рівних з чоловіком можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї…»   А що відносно служби в армії? Чи треба жінкам служити в армії? На мою думку, якщо вже бути рівноправними у всьому, то, звичайно, треба. Особливо зараз, у такий складний час для України, адже здавна відома істина, що народ, який залишився без власного війська, втратив свободу. Бо якщо він  не має ким і чим себе захистити, то не може бути вільним.

  Українська армія має по праву пишатися Українська армія має по праву пишатися своєю історією. Ніколи наші війська не загарбували чужих територій, не зазіхали на чуже добро та землі, завжди вели тільки визвольні  війни. Це підтверджується й сучасними подіями. Серце кожного українця чи українки сьогодні повинне берегти пам’ять про тих, хто відстоює територіальну цілісність України на Донбасі. Там кожного дня гинуть десятки українських солдатів, яким би жити, сміятись, радіти, працювати, кохати, народжувати дітей, а їм доводиться гинути від постійних обстрілів сепаратистів.

  У той же час багато жінок виявляють ініціативу йти добровольцями в армію  разом з чоловіками. І за Конституцією їм це ніхто не може заборонити. Рівні права є рівними для всіх! І я вважаю, що не треба робити з цього такого ажіотажу. Ніхто ж не дивується тому, що обов’язковою є служба в армії для жінок Ізраїля.  Якщо жінка сильна духом, мужня, має міцне здоров’я, фізично загартована та  є патріотом  своєї держави, то для неї завжди знайдеться місце в армії.

                                              Атаманчук Альона, учениця 9-Б класу Новокаховської гімназії