Житло – не розкіш, а необхідність

домЗалучення інвесторів до реалізації житлового будівництва в місті дає значні позитивні результати, розповів «НК» начальник управління містобудування і архітектури міської ради Микола Плюйко.

У 2015 році за кошти інвесторів проведені роботи з будівництва, реконструкції і введення в експлуатацію 3 багатоквартирних житлових будинки загальною площею 8299 м² (по вул.Леніна, 5, S=5958м², реконструкція приватних приміщень гуртожитку з 2-го по 5-й поверх під житлові квартири по вул.Дзержинського, 35, S=496м², 1-ша черга будівництва реконструкції незавершеного будівництва житлово-спортивного комплексу «Молодіжний» під багатоквартирний житловий будинок по вул.Піонерській, 44-а, S=1845м²).

Впродовж року управлінням містобудування та архітектури проводилась робота щодо інформування населення про зміни у містобудівному законодавстві, реалізації процедури прийняття в експлуатацію об`єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт та переліку об’єктів, які підпадають під так звану «будівельну амністію», тощо. Такі повідомлення неодноразово надавались у засобах масової інформації і сприяли активізації населення щодо введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, зведених без дозволу на виконання будівельних робіт у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року. До кінця 2015 року на території Новокаховської міської ради введено в експлуатацію 73 індивідуальних житлових будинків, як нових, так і після реконструкції та добудови, загальною площею 12946 м². За офіційними статистичними даними за 9-ть місяців 2015 року обсяг введеного в експлуатацію житла складає 9653 кв.м. За попередніми підрахунками, обсяг введеного в експлуатацію житла у 2015 році передбачається 13500 кв.м. В розрізі області наше місто не один рік утримувало першість по введенню в експлуатацію житла.

Незважаючи на складні умови сьогодення, наше місто розвивається, зводяться нові об’єкти містобудування, проводиться реконструкція існуючих будівель та споруд, що збільшує потужність, кількість робочих місць, покращує умови праці та змінює на краще зовнішній вигляд міста. Загалом протягом 2015 року введено в експлуатацію 238 об’єктів містобудування загальною площею понад 55,0 тис. кв.м. Проектом внесення змін до генерального плану міста Нова Каховка передбачені території під житлово-громадську забудову, тому є реальна перспектива розвитку та збільшення обсягів будівництва.