“Живе лиш той, хто не живе для себе. Хто для других виборює життя…”

З такими словами, цитуючи знаного  українського поета Василя Симоненка, звернулась до присутніх в актовій залі школи №7  вдова загиблого в АТО новокаховчанина Марина Гребінська.

Три роки відділяє нас від трагедії під Іловайськом, жертв якої українці вшановували наприкінці серпня. Згадували про полеглих і вчора, 14 вересня, на заході  у стінах рідного навчального закладу  новокаховчанина Олега Гребінського, чиє життя так раптово обірвалось у ворожій пастці. Три роки для Марини Гребінської не змінили нічого: втрата болить не менше, а порожнеча в серці – навічно. Та вона впевнена: смерть її чоловіка була не марною і він, споглядаючи з небес, буде радіти за щасливе майбутнє нашої Батьківщини.

“Життя – мов спалах”. Таку назву мав захід, присвячений пам’яті Олега Вільямовича. Її свято шанують у цьому закладі.  Звертаючись до присутніх, директор школи Лілія Грішагіна  зазначила: “Страшна звістка про загибель нашого учня Олега Гребінського, звісно, шокувала нас. Та пройшов час і сьогодні, з сумом і жалем згадуючи про Олега, можна констатувати: ця трагедія згуртувала нашу шкільну родину. Учні та вчителі школи №7 – постійні учасники благодійних акцій, ініціатив, спрямованих на допомогу учасникам АТО та їхнім родинам. Рік тому, завдяки підтримці ГО “Козацька варта”,  ми встановили на закладі меморіальну дошку.  Тож Олег Гребінський завжди з нами, його проникливий погляд з викарбуваної світлини нагадує:  земляк віддав за наше щасливе і мирне майбутнє своє життя”.

Слова співчуття родині загиблого на захід  прийшли висловити міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, мер Таврійська Мкола Різак, настоятель Свято-Казанського храму протоієрей Василь Бабич, голова громадської організації  учасників та ветеранів АТО Дмитро Марков, член ГО “Козацька Варта”, волонтер Олег Баркаренко та інші. Усі вони подякували школі за те, що шанує і зберігає пам’ять про свого учня.

Пам’ятають земляка  і в управлінні Північно-Кримського каналу, де працював Олег Гребінський. Вчителі та учні школи №7 передали під час заходу представникові підприємства зібрані матеріали про загиблого військового, які віднині зберігатимуться  в музеї ПКК.

З подарунком для навчального закладу  на вечір пам’яті завітали представники ГО “Біла стріла” на чолі з Дмитром Марковим. Хлопці  передали школі два томи книги “Хронологія мужності”, в яку занесені імена загиблих  в АТО мешканців Херсонщини.

Мер Володимир Коваленко нагадав  присутнім, що всі учасники об’єднання “Біла стріла” – живі свідки трагічних подій на сході і їм також як ніколи потрібна наша підтримка.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх полеглих за мир в Україні краян.

Учні школи виконали кілька проникливих композицій, які змусили  вкотре усвідомити: життя – це всього лише  спалах, і він має бути яскравим,  недаремним…

Завершився захід покладанням квітів до меморіальної дошки Олегу Гребінському.