Живе в музеї дух Поета

Днями на день відкритих дверей до літературно-меморіального музею А.П.Бахути завітали шанувальники поетичного слова Нової Каховки, Таврійська, Центральної Основи, щоб разом відзначити Міжнародний день музеїв.P1080254Директор музею Тетяна Лупашко розповіла, що 18 травня своє професійне свято відзначають музейні працівники. Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році і з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. Через  музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу. У цей день більшість музеїв відкривають свої двері для відвідувачів і проводять безкоштовні екскурсії по виставкових залах,  відкривають нові виставки, фестивалі, організовують тематичні лекції та перегляди експозицій.

Своїми спогадами про відвідування музеїв Стрийського району Львовської області поділився Анатолій Португальський.

Віталій Дарибогов розповів про міжнародну виставку українського мистецтва в Літній галереї Французького національного музею «Лувр» (Париж, 1957 рік),  на якій експонувалися та вразили світ картини талановитої української художниці Катерини Білокур.

Світлана Куриленко розповіла про свої враження від відвідування музею Володимира Маяковського та  повідомила цікаві і невідомі сторінки його життя.

Авторські вірші, присвячені працівникам музеїв читали Дмитро Кириченко,  Олександр Тараненко та Микола Черемис.
P1080257 P1080265 P1080267 P1080284

 

                            Н. Зарудна, заступник начальника відділу  культури  туризму