Житлові програми

Херсонське регіональне управління Держмолодьжитла пропонує вирішення житлових проблем, перш за все, пільгових категорій громадян (учасників АТО/ООС, ВПО та ін.), які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку, за підтримки Держави у межах діючих державних та відповідних місцевих житлових програм.

Наразі зацікавлені особи можуть скористатися трьома програмами, за якими основні умови для участі наступні:

Програма пільгового молодіжного кредитування

Право на отримання пільгового кредиту під 3% річних мають сім’ї/одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно та які обов’язково перебувають на квартирному обліку всім складом сім’ї.

Пільги учасникам Програми: наявність 1 дитини – безвідсотковий кредит; наявність 2х дітей – 25% суми зобов’язань за кредитом погашається за рахунок бюджету; наявність 3х та більше дітей – 50% суми зобов’язань за кредитом погашається за рахунок бюджету; родинам учасників АТО додатково до пільги на дітей ще 25% суми зобов’язань за кредитом погашається за рахунок бюджетних коштів. Кредит надається на зворотній основі за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів. Максимальний термін повернення кредиту – 30 років.

Перший внесок становить не менше як 6% передбаченої вартості будівництва (реконструкції) чи експертної оцінки вартості придбання об’єкта кредитування. У разі перевищення нормативної площі та/або розрахункової вартості будівництва житла, встановленої кредитним договором, позичальник сплачує за власний рахунок вартість будівництва понаднормативної площі житла та/або різницю між фактичною вартістю житла і вартістю, встановленою кредитним договором.

Розмір кредиту на будівництво (реконструкцію) житла визначається виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім’ї та додатково 20 кв. метрів на сім’ю та вартості будівництва (реконструкції) 1 кв. метра житла, витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла. При цьому вартість будівництва 1 кв. метра житла не повинна перевищувати опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, що визначається Мінрегіоном.

Кредит за рахунок власних коштів (коштів статутного капіталу) Держмолодьжитла

Об’єктом кредитування є житло, в тому числі квартири у багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки, які продаються на вторинному ринку, за умови, що такі індивідуальні та багатоквартирні житлові будинки збудовано не більше ніж 45 чи реконструйовано не більше ніж 25 років тому.

Кредит надається терміном до 20 років.

Відсоткова ставка за користування кредитом встановлюється у розмірі облікової ставки Національного банку України, діючої на момент прийняття рішення про надання кредиту (8% річних станом на 25.05.2020). Обов’язковою умовою отримання кредиту є платоспроможність кандидата.

Право на отримання кредиту мають: сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно, або неповна сім’я, в якій мати(батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей(дитину), або одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.

За умови що в одинокого молодого громадянина/кожного члена молодої сім’ї (чоловіка та дружини) відсутнє у власності житло, або одинокий молодий громадянин/кожен з членів молодої сім’ї (чолові та дружина) володіє на праві власності житловою площею, що не перевищує 13,65 квадратного метра, або одинокий молодий громадянин/молода сім’я (чоловік та дружина), відомості про яких внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, не мають у власності іншої житлової нерухомості, ніж та, що розташована на території, визначеній тимчасово окупованою територією. Нормативна площа 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метрів на сім’ю.

Програма доступного житла

Для участі в програмі вікові обмеження відсутні. Забезпечення доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою 50% (для учасників АТО та ВПО) або 30% (для всіх інших категорій громадян) вартості будівництва (придбання) доступного житла.

Право на державну підтримку мають: особи, які перебувають на квартирному обліку / особи, у яких відсутні на праві власності житлова площа / особи, які мають у власності житлову площу, що перевищує 13,65 м2 / внутрішньо переміщені особи, що не мають у власності іншої житлової нерухомості, ніж та, що розташована на тимчасово окупованій території.

Детально з умовами всіх діючих програм та переліком необхідних документів для участі в них можна ознайомитись на сайті регіонального управління Держмолодьжитла – http://www.khn.molod-kredit.gov.ua/ в розділі «Житлові програми», або звернутись безпосередньо до регіонального управління, яке знаходиться за адресою: м.Херсон, просп. 200-річчя Херсона, 38, к.6; тел.: (0552) 43-04-45, e-mail: khn.21@molod-kredit.gov.ua.

Контактна особа – начальник відділу Ольга Борисівна Шорнік, тел. (0552) 43-04-45.