Напередодні Дня всіх закоханих, 10 лютого, до міського Палацу культури завітали шанувальники Народного художнього колективу міністерства науки і освіти України, ансамблю сучасної хореографії «Божья коровка» (керівник Ольга В’юнова) та його вихованці, щоб презентувати своє бачення мистецтва у звітному концерті колективу «Зимова рапсодія любові».

Привітати колектив з творчими здобутками прийшли батьки, рідні, друзі, колеги виконавців. Зі словами вдячності за чудову справу у естетичному вихованні дітей виступили міський голова Коваленко В.І. і директор ЗОШ №10 Коткіна Т.В., які квітами привітали керівника колективу.

В концертній програмі були представлені яскраві хореографічні мініатюри вихованців, які підтримувались бурними оплесками глядачів.

Друге відділення концерту приємно вразило глядачів чудовою постановкою одноактного балету «Ромео і Джульєтта», який майстерно відтворили хореографи та діти-учасники ансамблю. Твори Уїльяма Шекспіра неодноразово привертали увагу діячів сцени, та першість серед них безапеляційно належить «Ромео і Джульєтті». Трагедія, написана приблизно у 1595 році, справжнє визнання отримала у наш час завдяки геніальній музиці Сергія Прокоф’єва.

Ромео і Джульєтта, виконані однолітками героїв трагедії, змогли переконати глядачів у головному – ніякі протистояння та непорозуміння не варті головної цінності – життя. Атмосфера бурхливих пристрастей змінювалась повними ліризму, піднесеними романтичними дуетами. У виставі засобами класичного танцю, оснащеного виразною рельєфною пластикою та пантомімою, стверджувалось – кохання непереборне, воно сильніше за смерть.

Прем’єру «Ромео і Джульєтти» у виконанні ансамблю «Божья коровка» беззаперечно можна назвати цьогорічним проривом новокаховського мистецтва, яке представлено на розсуд вибагливого глядача. Можливо, завдяки юнацькій призмі вирішення дорослих проблем, наше суспільство задумається над причинами їх виникнення та засобами вирішення, та зрозуміє, що шлях до світла йде через творчість, мистецтво та дитячу відвертість. Якщо це зрозуміли та змогли передати підлітки – варто замислитись дорослим.

Яна Малига