Зміни до Конституції щодо децентралізації будуть лише після встановлення безпеки на Донбасі – Президент України

Президент України підписав зміни до Конституції в частині правосуддя та під час урочистого засідання Верховної Ради з нагоди Дня Конституції проінформував про стан справ з проектом змін до Основного закону, який стосується децентралізації. Нагадаємо, що в першому читанні їх було ухвалено 31 серпня минулого року. Про це повідомляє кореспондент nk-online.tv з посиланням на прес-службу глави держави.

Ці зміни, за словами Петра Порошенка, в силу зовнішніх та внутрішніх обставин пов’язані із політико-дипломатичною боротьбою за відновлення територіальної цілісності і суверенітету України.

Також Президент заявив: “Визначаючи послідовність своїх дій в цьому питанні, ми користуємося відомою народною приказкою, яка вчить не ставити віз попереду коня. Очевидно, що для внесення змін до Конституції в цій частині є чіткі попередні умови, насамперед безпекового характеру.

Має бути встановлений повний та тривалий режим припинення вогню. Росія – країна-агресор, країна-окупант – повинна вивести всі свої війська, зброю та техніку з території України.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має отримати повний доступ до всієї неконтрольованої Україною території, а також встановити постійний моніторинг над тимчасово неконтрольованою ділянкою україно-російського державного кордону.Крім цього, має відбутися реальне роззброєння всіх незаконних угруповань на цій території, встановлення зон безпеки. Важливою гарантією від військових провокацій та дотримання режиму припинення вогню, а також забезпечення безпеки майбутнього виборчого процесу має стати розміщення озброєної поліцейської місії ОБСЄ. Паралельно повинен бути досягнутий відчутний прогрес у справі звільнення всіх заручників та українських політичних в’язнів.

Наголошую, місцеві вибори – не під дулами бойовиків, а згідно українського закону і у відповідності до критеріїв і стандартів ОБСЄ, – мають визначити тих, хто в інтересах громад розпоряджатиметься новими можливостями, які надає децентралізація. І це, до речі, стосується всіх, а не лише окремих районів Донбасу.

Лише за дотримання таких умов я буду готовий звернутися до Верховної Ради із закликом проголосувати за ці зміни в другому читанні.”