Зміни до ПКУ-2017: закріплено порядок подання фінзвітності платниками податку на прибуток

Відповідні зміни внесені до ст. 46 Податкового кодексу (ст. 18 Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”). Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Основна та найважливіша зміна – це те, що фінзвітність, яка складається та подається платниками податку на прибуток і неприбутковими підприємствами, установами й організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід’ємною частиною. Тобто, за відсутності фінансової звітності податкову декларацію може бути не прийнято.

Отже, платник податку на прибуток зобов’язаний подавати разом із відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність.

Водночас, платники податку на прибуток – виробники сільгосппродукції, які обрали річний податковий (звітний) період відповідно до пп. 137.4.1 ПКУ, складають і подають із відповідною податковою декларацією фінансову звітність за перше півріччя минулого звітного року, за минулий звітний рік і за перше півріччя поточного звітного року.

Неприбуткові підприємства, установи й організації, визначені п. 133.4 ПКУ, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність.