Зміни у нарахуванні субсидій на новий опалювальний період

Змінилися строки опалювального сезону

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон для всіх призначалася з 1 жовтня по 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то з 1 травня цього року внесено зміни. У 2017­2018 роках для громадян, що мають індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

Доходи враховують не за минулий рік, а за півроку

З жовтня 2017 року при розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 роки будуть враховуватися доходи громадян не за весь минулий рік, як було раніше, а за I і II квартали 2017 року.

Такі зміни вигідні тим, хто торік мав хорошу зарплату, а цього року фінансове становище з якихось причин змінилася: доходи впали або людина втратила роботу. Пенсіонерам, які втратили роботу або просто звільнилися, при нарахуванні субсидії будуть враховувати розмір пенсії за останній місяць перед зверненням по субсидію.

Для непрацездатних збільшили соціальну норму, а для безробітних — розмір доходів

Якщо в родині є пенсіонери, інваліди, інші особи, які не можуть працювати з об’єктивних причин, для них збільшується соціальна норма, на яку надають житлову субсидію — з 49 кв. м до 75 кв. м. А ось що слід знати непрацюючим громадянам працездатного віку: при призначенні субсидії на новий опалювальний період їм у дохід зараховуватимуть два прожиткові мінімуми — 3368 грн. Правда, є люди, котрі дійсно опинилися в складних життєвих обставинах. У таких випадках їм слід звернутися у комісію з питань соціального захисту, яка може надати субсидію з урахуванням одного — 1684 грн., а не двох прожиткових мінімумів.

Боржникам субсидію не продовжать

Громадянам, котрі мають борг за оплату житлово­комунальних послуг у сумі, що перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (нині це 340 грн), субсидію на новий опалювальний сезон не продовжуватимуть. Якщо вони хочуть отримувати субсидію на новий опалювальний період, то повинні повністю погасити борг або укласти з постачальником послуг угоду про його реструктуризацію.

Наскільки скоротили нормативи на комуналку?

Нормативи на житлово­комунальні послуги уряд переглядав двічі: у травні скоротив нормативи на опалення, а у серпні — на газ.

Нові нормативи на опалення
Вид опалення на опалювальний період 17/18 рр було
Газове 5 куб/м на кв.м 5,5
Електричне 51 кВт/год на кв.м 65
Нові нормативи на газ з 19.08.2017 року
Газова плита (приготування їжі та підігрів води) 5,4 куб.м 7,1
Газова плита і водонагрівач 10,5 куб.м 14,0

Субсидії будуть покривати витрати на комунальні послуги тільки у межах цих норм. За все, що понад норму, доведеться платити з власної кишені.