Зміни в Кодексі законів про працю

unnamedЗ 01 січня 2015 року вступив в дію Закон України №77-VIII від 28.12.14р «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким було внесено зміни і у чинний Кодекс законів про працю України.

Про це редакцію «НК онлайн» повідомила начальник управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради Олена Стоянчук.

Так, у ч.3 ст. 24 КЗпП України мова йде про те, що роботодавець не може допустити до роботи працівника, без укладення трудового договору, а також без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З урахування того, що ст. 241 КЗпП України даним законом була виключена, фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, більше не повинні реєструвати укладені трудові договори між працівником і фізичною особою-підприємцем у Державній службі зайнятості.

У ст. 265 КЗпП України також відбулись зміни, а саме: роботодавці, які фактично допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, фактично виплачують заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – сплачують штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, що на сьогодення складає 36540 грн. (Роз-р мін.з/п(1218грн) х30=36540 грн).  

Тож, управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради та Територіальна державна інспекція з питань праці у Херсонській обл. радять роботодавцям дотримуватися вимог чинного законодавства України у сфері праці, щоб не довелося сплачувати такі високі штрафи.