Зміни в реєстрації місця проживання

propiskaЗ 4 квітня міграційна служба не здійснює функцію реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання.

У зв’язку з набранням чинності окремих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», в Україні змінилась система реєстрації місця проживання. Органом реєстрації визначено виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільського голову (у разі, якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено).

Громадяни України, а також іноземці чи особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в державі, зобов’язані впродовж тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації та прибуття до нового місця проживання зареєструватися. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена відповідним органом з одночасним зняттям з попереднього місця проживання. Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини впродовж трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Загальна процедура та вимоги щодо переліку документів, необхідних для реєстрації, суттєво не змінилися.

Штампи до паспортів громадян України проставлятимуть органи реєстрації, за винятком випадків відновлення втрачених документів та оформлення першого паспорта громадянина України.

Місцеві громади передаватимуть інформацію про реєстрацію місця проживання до міграційної служби для внесення її до Єдиного державного демографічного реєстру та здійснення відповідного контролю.

Світлана Кулик, завідувач Новокаховського міського сектору УДМС України в Херсонській області