Зміни в ЗНО

ЗНО-2015-Шкільне-життяЗовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році має ряд нововведень, з якими можна ознайомитися на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Одним із важливих нововведень ЗНО-2015 є те, що буде змінено методику та процедуру оцінювання результатів тестових сертифікаційних робіт. Український центр оцінювання якості освіти запроваджує європейську практику визначення результатів, а саме технологію формування порогового бала шляхом використання двох методик – В. Ангоффа (визначення рівня мінімально підготовленого абітурієнта) та К.Беука (врахування найбільш допустимої кількості учасників ЗНО, які не виконають тест). Подібні методики успішно використовуються в більшості країн світу, де практикується проведення зовнішніх іспитів.
Щоб врахувати думку освітянської громадськості про формування персонального складу експертів та ознайомитись з методикою визначення результатів ЗНО, на порталі «Освітня політика» розгорнуто дискусію, в якій усі бажаючі можуть взяти участь .
З метою формування порогу «здав»/«не здав» у 2015 році регіональними центрами оцінювання якості освіти будуть створені експертні комісії з предметів, з яких буде проведено ЗНО-2015. До складу експертних груп входитимуть вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, коледжів, гімназій, викладачі вищих навчальних закладів, методисти, науковці в галузі освіти, кандидатури яких будуть відібрані регіональними центрами за рядом критеріїв, таких як: кваліфікаційна категорія, педагогічний стаж, досвід роботи в старшій школі (викладання у 9-11 класах), досягнення у викладацькій діяльності (призові місця вихованців у конкурсах, олімпіадах різних рівнів, МАН) тощо.
Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує педагогічних працівників взяти участь у конкурсному відборі бажаючих працювати у експертних комісіях, що будуть визначати пороговий бал результатів тестових сертифікаційних робіт ЗНО-2015. Для цього необхідно до 10 березня 2015 року заповнити анкету за наступним посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1wPZL8lciWB3JF7pyet8EqSmFwWN6pzWbIBS_6IXwOnY/viewform.