Знай свої права. Приватний підприємець погрожував новокаховчанці звільненням через декретну відпустку

dekret_maty_robota_dity150

При зверненні працівників підприємств, установ та організацій з різних питань щодо працевлаштування та застосування праці громадян, є  такі питання, які цікавлять, насамперед, жінок. Наприклад, чи має право роботодавець звільнити жінку, якщо вона знаходиться у декретній відпустці.

Саме з такою проблемою нещодавно звернулася жінка, яка знаходиться у декретній відпустці та виховує двох дітей – керівник приватного підприємства погрожував їй звільненням, оскільки, за його словами, у роботі, яку виконувала жінка до декретної відпустки, на підприємстві відпала необхідність.

Згідно ст. 184 Кодексу законів про працю України “Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей” – «Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – ч. 6 ст. 179 КЗпП), одиноких матерів, при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору».

Тож, підприємець не має права звільнити жінку лише на підставі скорочення посади. Натомість, зобов’язаний забезпечити іншим робочим місцем».

Матеріал підготовлено Новокаховським УПСЗН спільно
з Головним управлінням Держпраці у Херсонській області