Знайомтесь: Партія місцевого самоврядування

Лічені дні залишились до старту виборчих перегонів, у фіналі яких кожен з нас має обрати керівні органи влади місцевих рівнів, від сільських до обласних, і надати їм право керувати тим чи іншим регіоном. Редакція «НК онлайн», жодним чином не порушуючи виборче законодавство, намагається знайомити своїх читачів з партійними осередками, які зареєстровані у міському відділі юстиції та візьмуть участь у виборах, що відбудуться 25 жовтня.

Цього разу нашим співрозмовником став голова Новокаховської міської організації політичної Партії місцевого самоврядування Валерій Іванович Тесля.Тесля-1

— Валерію Івановичу, Ви — знана в місті людина, яка в минулому брала активну участь у політичному житті Нової Каховки. Що спонукало Вас сьогодні очолити саме цю політичну силу?

— Знаєте, з моїм політичним досвідом якось незручно відсиджуватись в «окопах» і чекати, коли в країні в цілому та на місцях зокрема почнеться запровадження проголошених у верхніх ешелонах влади реформ та змін на краще. Це було б безвідповідально і перед собою, і перед своїми дітьми та онуками. Тому, коли мої товариші запропонували очолити політичну партію центристського спрямування, — довго не роздумував. Є знання, досвід, бажання та й можливості бути корисним землякам. Ось, коротко, ті рушійні сили, що змусили взятися за цю справу.

— Які основні пріоритети в роботі Вашої політичної сили під час виборів до місцевих органів влади?

— Перед тим, як відповісти на запитання, хочу звернути вашу увагу ось на яку річ. Конституція України закріпила дві системи влади на місцях: державні адміністрації, які є відповідними органами виконавчої влади, та самоврядування як публічну владу територіальних громад. Особливість Новокаховської територіальної громади, в порівнянні з іншими,ПАРМС полягає саме в тому, що ми 24 роки незалежності країни прожили на засадах місцевого самоврядування без відносного втручання адміністративних органів державної влади. Тільки місцеве самоврядування дає право громаді самостійно, під відповідальність обраної міської ради та міського голови, вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України, бо є складовою організації управління суспільством. На відміну від адміністративного управління місцеве самоврядування — це діяльність, спрямована на забезпечення потреб та інтересів населення.

Саме тому в пріоритетах нашої партії є підтримка ефективної та життєздатної реформи децентралізації владних повноважень та фінансових преференцій на користь органів місцевого самоврядування. Фундамент нашої держави повинні закласти органи місцевого самоврядування економічно потужних регіонів, незалежних від тотального диктату центральної влади. Це дасть можливість вивести нашу країну до розряду економічно розвинених, соціально орієнтованих, правових держав світу.

— На цьому базуються програмні засади Вашої політичної партії?

— Так. Партія місцевого самоврядування йде на майбутні вибори з програмою побудови в Україні принципово нової державно­адміністративної системи управління, при якій основоположні функції будуть належати регіональним громадам. Центральна влада не повинна впливати через губернаторів на формування місцевих бюджетів, а тим паче — розпоряджатися фінансами регіональних громад. У місцевих бюджетах повинні залишатися половина податку на прибуток підприємств, у повному обсязі надходження від оподаткування фізичних осіб і всі місцеві податки та збори. Ми виступаємо за ефективну та життєздатну реформу децентралізації.

— Хто, на вашу думку, на місцях і, зокрема, в нашому місті, повинен втілювати в життя програмні засади вашої політичної сили?

— Давайте разом проаналізуємо політичний стан в регіоні. Так, 99% політичних осередків партій у Новій Каховці — це партії лідерського типу, центральні органи яких знаходяться в столиці. За спинами таких лідерів, частіше за все, маячать обличчя знаних грошових мішків­олігархів. Цим політичним і економічним «небожителям» байдуже, який стан сьогодні  в тому чи іншому селищі або місті. Їх партійні осередки на місцях звикли виконувати команди зверху, не дивлячись на те, що це може суперечити інтересам громади. Наведу свіжий приклад: новокаховські «фронтовики» вже давно ведуть підготовку до місцевих виборів. Аж раптом «вказівка» лідера — і все: уже ніхто нікуди не йде! А як же інтереси громади, які вони обіцяли відстоювати? Партія, яка не іде на місцеві вибори, — політичний труп. Це ще раз підтверджує, що їх лідеру, який довів мільйони українців до зубожіння, соромно дивитись в очі виборцям. Та й шансів пройти 5­процентний рубіж майже ніяких. Ну, як кажуть, баба з возу…

Люди втомилися від невиконаних обіцянок партійних кумирів. До того ж, яку децентралізацію здатна провести партія, структура якої передбачає жорсткий диктат щодо діяльності місцевих партійних організацій з боку центрального апарату та партійного лідера? Наша ж Партія місцевого самоврядування — єдина в Україні політична сила, яка об’єднує однодумців на умовах рівноправності і не є утворенням лідерського типу. Тому членами її, насамперед, можуть бути люди, які не ставлять на меті вислужуватися перед лідером, а готові самовіддано служити громаді. Саме вони і втілять програмні засади нашої політичної сили в життя.

— Розкажіть більше про Ваших однопартійців, які стануть кандидатами у депутати до місцевих рад…

— Всьому свій час. На персоналії ми сьогодні не перейдемо, бо до початку агітації цього робити не можна, треба поважати виборче законодавство. Варто лише робити узагальнення.

Давайте проаналізуємо промисловий потенціал Нової Каховки. На жаль, з тих чи інших причин з економічної карти міста зникли потужні бюджетоутворюючі підприємства, окрім, хіба що, «Таврії». Натомість утворилась чимала кількість менш потужних, які можна віднести до структур середнього та малого бізнесу. Окрім цього маємо значну частку приватних підприємців. І це добре. Саме ці структури разом з тією ж таки «Таврією», ГТМК, гідроелектростанцією та іншими підприємствами сьогодні наповнюють міський бюджет, створюють нові робочі місця і є основою економічного потенціалу міста.

Але визначальне значення у повсякденному житті громади мають комунальні підприємства. Саме вони забезпечують щоденну та цілодобову життєдіяльність міста і, на відміну від приватного бізнесу, все їхнє майно — це наша з вами власність. Саме тому сьогодні збережені і належать громаді кінотеатр, торговий центр, баня, парк культури та відпочинку з найдешевшими в країні квитками на атракціони і багато чого іншого. Повірте мені, я за своє життя побував в багатьох містах, можу порівнювати, тому пишаюсь і радий, що живу саме в Новій Каховці!

Вважаю, що представники комунальних структур мають заслужене право піти на місцеві вибори та бути обраними до міської ради. Дуже хотілося б бачити в раді посланців міської інтелігенції з освітянських, культурних, спортивних кіл, а також соціальної сфери. Порахуйте, скільки їх, авторитетних і впливових, мешкає в нашому місті! Але виборчий закон в останній редакції вимагає, щоб кандидати в депутати висувались виключно від партій. Ось тому, на мою думку, наша політична сила збере під своє крило весь цей загал, який, до речі, і є основою місцевого самоврядування. А якщо до неї приєднаються представники промислових та бізнесових кіл, то це буде найпотужніша партія, яка відстоюватиме інтереси громади.

Люди вже зрозуміли — саме неспроможні політичні кумири довели країну до економічної розрухи, а українців — до тотального зубожіння. Черговий прихід до влади популістів, що повністю себе дискредитували, лише погіршить ситуацію. Тому  під час виборчої кампанії ми зробимо все можливе, аби довести: поліпшити життя здатні лише ті лідери громадської думки, які живуть поруч з людьми і працюють на благо свого села, селища, міста.

— Подейкують, що цю місцеву партійну організацію створено для підтримки діючого міського голови Володимира Коваленка. Що би ви сказали з цього приводу?

— Невже ви вважаєте, що на цих  виборах діючому меру потрібна підтримка (посміхається)? Пригадайте минулі вибори. З семи кандидатів на посаду міського голови він набрав більше голосів, ніж шість останніх разом взятих. Впевнений, що з того часу рейтинг Коваленка ще більше зріс. Людина, яка впродовж двох каденцій стільки зробила для новокаховської громади, заслуговує на вдячність і повагу. Тільки збережений спокій у місті в останні два буремні роки чого вартий! Я б із задоволенням прийняв його в нашу політичну партію. Володимир Іванович — знаний фахівець в області місцевого самоврядування, який декілька років був головою Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України, нині є членом правління АМУ. Його перебування в наших лавах, навпаки, підтримало б партійну організацію. Але це особиста справа діючого мера. До речі, обидва рази на попередніх перегонах він не висувався від партій, а йшов на вибори самостійно. Нове  виборче законодавство дає йому право і цього разу балотуватись на посаду голови як самовисуванцю. І я сподіваюсь, що він цим правом скористається. А кого підтримає наша партійна організація — визначать збори.

— Дякуємо Вам, Валерію Івановичу, за цікаву розмову. Бажаємо на ділі підтвердити сказане.

— Успіхів вашій редакції та читачам газети «Нова Каховка»! Давайте всі разом розбудовувати сьогодення та наше майбутнє!

Спілкувався Богдан Василевський