ЗНО на Херсонщині склали 7042 учасника

Для організації та проведення ЗНО у Херсонській області було задіяно близько 2000 педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників. Враховуючи демографічну ситуацію та право використання сертифікатів 2016 та 2017 років під час вступної кампанії, кількість учасників ЗНО 2017 зменшилась у порівняні з минулим роком і склала 7042 (у 2016 – 8016) учасників. 

Найбільша кількість пунктів тестування, що задіювалась для проведення ЗНО – 2017 працювала 23 травня – під час тестування з української мови та літератури (29 пунктів тестування працювало в Херсоні, Олешках, Каховці, Новій Каховці, Голій Пристані, Скадовську, Генічеську та Великій Олександрівці). На інших «великих сесіях» працювало: математика (31.05) – 15 пунктів тестування, історія України(02.06) – 23 пункти тестування, біологія – 13 ПТ, англійська мова (29.05) – 9 пунктів тестування.

Щодо явки учасників ЗНО-2017, то найвищий відсоток (100%) відвали тестування з Французької, Німецької та Іспанської мови (але варто зазначити, що на ці предмети записалась найменша кількість учасинків), Українська мова і література – 96%, Історія України – 94%. Найнижчий рівень явки учасників тестування – Хімія та Російська мова – 84 %.

Громадське спостереження за перебігом проходження ЗНО – 2017 було організовано Громадською мережею ОПОРА у 16 областях України, включаючи і Херсонську. Спостереженни відбувалось у 13 пунктах тестування під час наступних предметів: Українська мова і література; Іспанська, німецька, французька мови; Англійська мова; Математика; Історія України; Російська мова; Біологія; Географія; Фізика; Хімія.

Цьогоріч спостерігачі ОПОРИ фіксують тенденцію до зменшення випадків запізнень учасників тестування та відсутності у них обов’язкових для проходження до пункту тестування документів. Це свідчить про високий рівень поінформованості учасників УЦОЯО та регіональними центрами.

За підсумками спостереження можна констатувати, що робота Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти щодо підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчальних досягнень випускників організована на належному рівні. Підготовка пунктів тестування також була відповідною. Загалом спостереження ЗНО-2017 року в Херсонській області пройшло без порушень. В цьому році були учасники з інвалідністю, зокрема на візку та учасник ЗНО, який потребував допомоги сурдоперекладача. Пункти тестування були готові до таких випадків і забезпечили необхідні умови проходження тестування для данних учасників.

Мост