Знову крадуть метал

З настанням більш менш теплих днів активізувалися злодії, які, шукаючи швидкого заробітку, крадуть все, що можна здати на металобрухт. До пунктів прийому металу тягнуть кришки каналізаційних люків, паркани з чавунного лиття та все те, за що можна виручити гроші.

Як убезпечити місто і новокаховчан від металевих крадіїв – про це говорили на робочій нараді, що відбулася за головування заступника міського голови Віктора Замкового 20 лютого. В обговоренні брали участь представники поліції, податкової інспекції, власники легалізованих пунктів прийому металу, ГО «Біла стріла», а також працівники КП «Муніципальна охорона».

Під час наради стало відомо про крадіжку в школі №6, де зняли кілька секцій шкільного паркану. Ніхто не знає, куди їх понесли. Здавати на метал чи ще кудись? Подібні крадіжки наносять значної шкоди громаді міста, бо тягнуть за собою значні витрати на ремонт або відновлення, зазначив В.Замковий.

«Ми не приймаємо такі речі. Так само, як огорожі з кладовища чи люки. Хто знає, скільки на нашій території працює незаконних пунктів прийому?» – запитували ті, хто займається металоприйманням. За їхньою інформацією, нелегалів близько сорока. До того ж приїздять скуповувати металобрухт і з інших міст. Нещодавно були роми з Кривого Рога і як вслідкувати, що і в кого вони купили?

У співпраці з населенням, зауважили на це поліцейські. Хоча люди скаржаться, що коли повідомляють про крадіжку чи щось підозріле, на них насідають не менше, ніж на злодіїв. Відчуваючи такий тиск, мало хто наважується зв’язуватися з поліцією. Повідомити про злочин – це обов’язок громадянина, зазначили поліцейські і розповіли, що новокаховчани дуже активно повідомляють про спилювання дерев. На це присутній на нараді екологічний інспектор Олександр Лимар зауважив: ніхто не має права робити це самовільно, тільки з дозволу. А щодо благоустрою, то краще не доводити ситуацію до складання адмінпротоколу і виписування штрафу.

Ще на одну проблему звернув увагу голова громадської організації «Біла стріла» Дмитро Марков. Трапляються випадки, коли невідомі особи навіть у військовій формі, під виглядом учасників АТО просять надати благодійну допомогу. У таких людей завжди треба просити показати документи чи посвідчення, а краще за все повідомити про них за номером телефону 050-860-36-79.

Також, якщо ви стали свідком крадіжки або підозрілих дій, набирайте номер групи швидкого реагування КП «Муніципальна охорона»: 050-99-75-211(цілодобово).