Знову підірвали опори лінії електропередач на Крим

20 листопада о 4 год. 28 хв. на пульт диспетчера ДП «НЕК «Укренерго» надійшов сигнал про відключення ПЛ-330 кВ Мелітополь – Джанкой, а о 4 год. 29 хв. – ПЛ-220 кВ Каховка – Титан. Обидві повітряні лінії відключились внаслідок спрацювання системи релейного захисту, спроба повторного включення – неуспішна.

Як розповідають у прес-службі ДП “НЕК Укренерно”, до диспетчерської служби надійшла інформація про підрив опори лінії електропередач поблизу селища Атамань Геничеського району Херсонської області.

На місце події терміново виїхали спеціалісти Південної енергосистеми. Про надзвичайну подію проінформовано представників правоохоронних органів, поліція вже почала розслідування обставин подый.

Внаслідок обходу працівниками ДП «НЕК «Укренерго» та органів внутрішніх справ виявлені наступні пошкодження:

  • падіння опори ПЛ-330 кВ Мелітополь – Джанкой на відстані126 км від ПС Мелітополь;
  • падіння опори ПЛ-220 кВ Каховка – Титан на відстані 45 км від ПС Каховка;
  • пошкодження на ЛЕП, які знаходяться в одному коридорі з ПЛ-220 кВ Каховка – Титан на відстані 45 км від ПС Каховка, а саме: тріщина на стійці залізобетонної опори на ПЛ-330 кВ Каховська – Островська, та пошкодження металевої опори на ПЛ-330 кВ Каховська – Джанкой.

​Характер пошкоджень свідчить про те, що вони сталися внаслідок обстрілу або застосування вибухових речовин.

Наразі енергозабезпечення АР Крим здійснюється по ПЛ 330 кВ Каховська – Островська та ПЛ-330 кВ Каховська – Джанкой в обсязі до 650 МВт потужності при потребі Криму 900-950 МВт. На обох лініях є критичні пошкодження, що можуть призвести до виходу їх із ладу (наприклад, внаслідок несприятливих погодних умов – сильних поривів вітру). Це призведе до повного відключення Криму та суттєвого зниження надійності енергопостачання Херсонської та Миколаївської областей, що живляться від ПС «Каховська».

При вимкненні всіх трьох ліній, що передають електроенергію з ПС Каховська до Криму, створюється ситуація при якій схема підстанції стає вкрай ненадійною, коли вихід з ладу ще одного елемента ПС може призвести до її повного погашення, і, відповідно, знеструмлення до 40% споживачів Херсонської та Миколаївської області.

В даний час спеціалісти Південної та Дніпровської енергосистем визначають обсяги необхідних робіт, а бригади магістральних мереж комплектуються для проведення відновлювальних робіт. Розпочато доставку матеріалів та обладнання на пошкоджені об’єкти інфраструктури.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок навмисного пошкодження ліній електропередачі, що забезпечують енергопостачання Криму. Попереднє пошкодження опори ПЛ 330 кВ Мелітополь – Джанкой Дніпровської ЕС відбулося 20 жовтня.

Наголошуємо, що від підстанції «Титан», що знаходиться на території тимчасово окупованого Криму, здійснюється енергопостачання двох районів Херсонської області – Чаплинського та Каланчакського, в яких проживає 65 тис. мешканців.