Зняття іноземця з реєстрації місця проживання

Своєчасна реєстрація місця проживання іноземців – це обов’язкова процедура, необхідність якої передбачена законодавством України. Слід знати, що громадяни інших держав у визначений термін повинні зареєструвати місце свого проживання в Україні. Якщо іноземець упродовж встановленого терміну не зареєструвався, до нього можуть бути застосовані відповідні штрафні санкції.

Не менш важливим, ніж реєстрація іноземця за місцем проживання, є питання зворотної дії. Всім, кого це може стосуватись, корисно також знати, як відбувається зняття з реєстрації місця проживання іноземця – в деяких випадках це може вам суттєво спростити життя. Деякі власники житла навіть не задумуються, що заява про реєстрацію місця проживання іноземця – це сам по собі привід задуматись, як буде відбуватись зворотній процес. Трапляються випадки, коли громадянин іноземної держави виїжджав, не потурбувавшись про такі «дрібниці», як зняття з реєстрації.

Слід знати, що автоматичного зняття з реєстрації в нашій країні не існує – тому господареві доведеться звертатись до судових органів. Вряд чи комусь потрібно пояснювати, що суди – це справа марудна, неприємна і тягне за собою певні фінансові видатки. Власникові доведеться доводити судові, що іноземець не має жодних підстав для користування житлом. Окрім того, можуть виникнути проблеми , пов’язані із заборгованістю в плані оплати комунальних послуг.

Що потрібно для зняття іноземця з реєстрації місця проживання

Для того, щоб була припинена реєстрація місця проживання іноземця в Україні, необхідно звернутись в центр надання адміністративних послуг за місцем проживання. Це може зробити сам іноземець або його законний представник. Ось перелік документів, котрі є підставою для того, щоб була припинена реєстрація місця проживання іноземців в Україні:

– заява про зняття з реєстрації;

– рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;

– свідоцтво про смерть;

– документи, що свідчать про припинення законних підстав для перебування особи на території України.