Золоте “срібло” – в результаті суддівського свавілля українець став другим у змаганнях з греко-римської боротьби

rio-de-janeiro-004-minСкарбничка збірної України поповнилась ще однією медаллю Олімпіади. Борець греко-римського стилю, чинний чемпіон Європи та світу, Жан Беленюк приніс країні срібну нагороду.

Однак, зауважимо, що у фінальній сутичці в категорії до 85 кг Жан Беленюк став жертвою суддівського свавілля. Відтак судді віддали перемогу представнику Росії грузинського походження Давіту Чакветадзе. Суддя з Грузії кілька разів карав українського спортсмена штрафними очками та постійно ставив його у партер, завдяки чому російський борець набирав бали. Походження декількох балів на рахунку Чакветадзе не змогли пояснити навіть експерти.

Подібна ситуація спостерігалась і у “бронзовому” бою. Судді явно були не на стороні угорця Віктора Лорінца. Натомість німець Денис Кудла здобув бронзову медаль у результаті суперечливого суддівства.

Про несправедливість щодо українця вже написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

Зокрема, урядовець зазначив: “Я вважаю, що у Жана Беленюка вкрали заслужене “золото” Олімпіади. Так йому особисто і сказав по телефону після завершення поєдинку. Для нас Жан Беленюк справжній Чемпіон! А те, що вкрадене у нечесній спортивній боротьбі – не може вважатися перемогою на Олімпійських іграх. Жану Беленюку величезний респект за його блискучий виступ на цих Іграх, майстерність та волю до перемоги. Низькій уклін тренеру збірної Артуру Дзігасову за титанічну працю. Дякуємо вам! Пишаємось вами! Для нас ви найкращі!