ЗОШ №1: «Живе України: і слава, і воля!»

 филармония-316 квітня, в актовій залі загальноосвітньої школи  № 1 Новокаховської міської ради  відбулася музично-просвітницька програма «Не загине Україна і не втратить волі», присвячена 200-річчю від дня народження Михайла Вербицького та 150-й річниці першого публічного виконання національного гімну, за участі камерного оркестру «Гілея» та провідних майстрів сцени Херсонської обласної філармонії. 195 учнів школи мали можливість відвідати захід.

Про це повідомляє адміністрація школи.

Зі сцени лектор-мистецтвознавець Ірина Головецька розповідала учням про життєвий шлях Михайла Вербицького, про стосунки з провідними діячами 19 століття М. Костомаровим, Т.Г. Шевченко та М. Коцюбинським та про історію створення Національного Гімну України. В залі прозвучали невмирущі твори Т.Шевченка «Заповіт», «І мертвим, і живим, і ненародженим…» та різні варіанти текстів «Заповіту», які пропонували сучасні автори  у виконанні майстра слова, лауреата міжнародних конкурсів Любомира Солецького. филармония-1Яскравим моментом заходу став академічний спів заслуженої артистки України Тетяни Григор’євої. Емоційно та піднесено прозвучали рядки «Заповіту», покладені на музику М. Вербицького у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Максима Лозового. Музичний супровід за участю камерного оркестру «Гілея» під керівництвом Владислава Бєлявського надав заходу урочистості та піднесеності. Емоційно та зворушливо заспівали Національний Гімн України всі присутні в залі.Учні школи отримали велике задоволення від почутого та побаченого.филармония-2

 Завдяки цьому заходу, всі присутні усвідомили, що Державний Гімн України – це величний твір, у якому живе душа нашого народу, його славна історія. Віддаючи належну шану творцеві невмирущої музики Державного Гімну, ми славимо усіх, хто з його словами на устах бореться за Україну – на передовій чи самовіддано працюючи задля майбутнього.

Учнівський та педагогічний колектив школи № 1 висловлює слова вдячності організатору програми, адміністратору Херсонської обласної філармонії Сергію Асовському, камерному оркестру «Гілея» та провідним майстрам сцени філармонії за гарний, насичений та змістовний виступ. До нової зустрічі!