Зробимо Нову Каховку кращою!

У Новій Каховці стартував унікальний українсько-польський проект під назвою «Garna NK» (гарна Нова Каховка). Його головна мета – покращення міської інфраструктури. Відтепер кожен мешканець міста може сповістити владу та громадськість про пошкодження інфраструктури, комунікацій, нестачу ресурсів або інші проблеми публічного простору.

Як саме? За посиланням www.garnank.org знаходиться он-лайн мапа міста на якій протягом місяця необхідно позначати проблемні ділянки, завантажуючи фото й додаючи коментарі-описи. Далі їх згрупують за відповідними локаціями і буде проведене публічне голосування за зону, яка, потребує першочергової уваги та змін. Наступним кроком проекту буде проведення в серпні поточного року архітектурного фестивалю із залученням європейських фахівців для спільного обговорення запропонованих змін та їх якості. За результатами обговорень буде затверджене архітектурне рішення обраної проблеми, яке буде реалізоване до кінця року за рахунок грантових коштів.

Даний проект фінансується сумісно з міністерством закордонних справ Республіки Польща. А виконавчою організацією виступає Фонд Політики Розвитку (Development Policy Foundation) разом з партнерами: громадською організацією «Топ Кая», Новокаховська міська рада та КП «Агенція регіонального розвитку». Бізнес-партнери – проектна  група  «+48» та IT-компанія «VENU».

Як підкреслив заступник директора КП «Агенція регіонального розвитку» Вячеслав Костенюк, подібні проекти дозволяють впроваджувати передові європейські практики та технології щодо розвитку публічного простору, а також допомагають консолідувати суспільство, об’єднуючи його навколо вирішення загальних проблем.

Під час нещодавньої зустрічі з міським головою Володимиром Коваленком, депутатами, громадськими організаціями та ЗМІ, представники Фонду Політики Розвитку Сільвія Шпарковська та Войтек Шпочинський наголосили, що візит до Нової Каховки вселив у них  позитивні сподівання та щирі надії на процвітання всієї України. «За родом своєї діяльності ми часто подорожуємо і були в багатьох українських містах. На жаль, часто доводилося бачити міста, які ніби  застигли в часі, не маючи можливості рости і розвиватися, – зазначили вони. – Це нагадало нам Польщу 20 років тому. Але побачивши ваше місто, ми задоволені реалізацією реформ, що стосуються  місцевого бюджету і впевнені, що вже незабаром ситуація в Україні зміниться на краще».поляки-1 поляки-2