Зустріч молоді з першобудівниками Нової Каховки

  Сьогодні, 26 лютого, з нагоди Дня першобудівників та заснування Нової Каховки, який ми відзначатимемо 28 лютого, у бібліотеці виконкому пройшла зустріч з Клавдією Олексіївною Кузнєцовою та Євгеном Трохимовичем Трусь. Це першобудівники, які в юності приїхали на будівництво Каховської ГЕС й зробили свій вагомий внесок у “створення” чарівного міста на березі Дніпра. Організатори заходу – бібліотекар Наталя Сергєєва та екскурсовод музею історії міста Наталя Ільницька – запросили на зустріч студентів приладобудівного технікуму.5 1Першим з найкращими побажаннями до всіх присутніх звернувся керуючий справами міськвиконкому Василь Акуленко. А потім першобудівники ділилися своїми спогадами, розповідали цікаві історії з життя, пов’язані з будівництвом міста.
Євген Трохимович приїхав сюди у 1951 році і є безпосереднім учасником спорудження греблі Каховської ГЕС. Працював у кар’єрі, згодом – на ГЕС, кочегаром, бетонником на Комбінаті будівельних конструкцій, формовщиком, слюсарем на електромашзаводі. Його загальний трудовий стаж – 56 років!
У квітні 1951 року розпочалося будівництво центрального проспекту міста – Дніпровського (до 1953 – Сталіна). І 19-річна Клавдія Кузнєцова, приїхавши, потрапила саме на цей «відрізок роботи». «Працювали у три зміни, жодної вільної хвилини!, –  згадує жінка. – Проте ще залишався час на побачення й танці». Паралельно студенти переглядали альбоми зі світлинами будівництва Нової Каховки.
Згадуючи ті щасливі й натхненні дні та звертаючись до молоді, першобудівники підкреслювали: «Любіть своє місто, дбайте про нього і будьте гідними тих, хто звів для вас власноруч цю прекрасну й затишну оазу, ймення якій – Нова Каховка!».  2 3 4 6