Зустріч з ветераном війни в Афганістані у музєї історії міста

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети.

12 лютого 2018 року, до 29-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану, в музей історії міста Нова Каховка на душевну розмову було запрошено учнів кардіоревматологічного санаторію «Дружба» та техніко-економічного ліцею з воїном – афганцем Луцьким Євгеном Аркадійовичем, який поділився спогадами про виконання свого інтернаціонального обов’язку в чужій війні з 1987 року по 1989 рік.

Старший прапорщик Луцький Євген Аркадійович пройшов підготовку в навчальній бригаді в Харкові. 7 років служив у частинах протиповітряної оборони Групи радянських військ в Німеччині, потім в Амурській області. З червня 1987 по лютий 1989 року – старшина мотострілецької роти 371-го мотострілецького полку 5-ої мотострілецької дивізії. Зона відповідальності полку – від Кандагара до Герата. Завдяки турботі командирів, умілому командуванню, досконалій виучці за 20 місяців у роті не загинув жодний воїн, хоч на місці постійної дислокації знаходилися лише 4 місяці, решту – в бойових рейдах. Євген Аркадійович удостоєний більше 10 нагород, його спогади виважені, обґрунтовані, легко сприймаються слухачами. І через багато років він отримує від колишніх своїх підлеглих листи з вітаннями і вдячності

Цікавим та пізнавальним доповненням була і  розповідь  директора музею історії міста Н.Каховка – Васильєва В.І., що супроводжувалася тематичними фотографіями.

Своїми виступами Євген Аркадійович та Віктор Іванович передали атмосферу жорстокості та безумства війни в Афганістані. Затамувавши подих, учні слухали про безстрашність і мужність звичайних юнаків, про біль і страждання батьків, матерів, що втратили своїх синів.

Наталія Ільницька, екскурсовод музею історії міста