Зведення за 20 лютого: Що зроблено задля перерахунку пенсій військовим

20 лютого проходили заходи, які проводилися різними політичними силами та організаціями щодо пошуку шляхів вирішення питання проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям та іншим представникам силових структур.

Міністр оборони України Степан Полторак зустрівся з представниками ветеранських громадських організацій, про що повідомляє офіційний сайт Міністерства оборони України.

В зустрічі взяли участь члени Ради ветеранів військової фінансово-економічної служби, Громадської Ради при Міністерстві оборони України, Асоціації ветеранів Військово-Морських Сил України, Всеукраїнського громадського об’єднання «Товариство українських офіцерів», громадського руху «Пенсійна мобілізація силових структур» та Профспілки атестованих працівників МВС України.

— Під час зустрічі із представниками ветеранських громадських організацій ми обговорили питання соціального та пенсійного забезпечення,  —  повідомив генерал армії України Степан Полторак.

В ході зустрічі учасники підняли питання врегулювання та вирішення проблем пенсійного забезпечення військовослужбовців, а також сприяння юридичних підрозділів оборонного відомства у вирішенні проблемних моментів соціального забезпечення військовослужбовців запасу та членів їх родин.

— Всі питання, пропозиції та зауваження, які піднімалися на зустрічі, будуть враховані під час подальшого обговорення пенсійної реформи на засіданнях Уряду та відомчих заходах, — наголосив під час зустрічі глава оборонного відомства Степан Полторак.»

Разом з тим співголова фракції “Опозиційний блок” Юрій Бойко за повідомленням сайту АСН заявив наступне:

«Кабінет міністрів не йде на компроміс щодо розв’язання проблеми військових пенсіонерів”. Про це він заявив на зустрічі з представниками об’єднань військових пенсіонерів заявив, передає кореспондент АСН. “Ми провели зустріч з урядом в п’ятницю. Що вони нам сказали: для перерахунку пенсій військовим пенсіонерам потрібно 40 млрд грн. Їх у нас немає. Тому ми будемо готувати окремий закон. Тобто уряд продовжує ділити пенсіонерів на правильних і неправильних… Я продовжую проводити зустрічі в регіонах і бачу, наскільки ситуація напружена. Люди розуміють, що їх просто обдурили! А уряд всіляко намагається піти від зобов’язання виконувати свою ж постанову (Прим.: про перерахунок пенсій)”.

Далі Бойко повідомив, що вже відправив депутатський запит на ім’я генерального прокурора про невиконання посадовими особами постанови Кабміну в частині перерахунку пенсій військовим. Також “Опозиційний блок” всіляко допомагає військовим пенсіонерам оформляти судові позови, щоб через суди відновити свої законні права в частині забезпечення перерахунку пенсій.

Він також нагадав, що в парламенті вже зареєстровано проект постанови під номером 7492, його вже підписали понад 200 депутатів. Цією постановою в парламенті хочуть зобов’язати Кабмін все-таки виконати свою постанову про перерахунок пенсій військовим. “Я обіцяю, що в понеділок на погоджувальній раді я ще раз підніму це питання. Якщо вони знову не почують його, ми підтримаємо ваші акції протесту. Але протестувати під Верховною Радою немає сенсу. Тому що в парламенті вас підтримують. Треба проводити акції протесту безпосередньо під Міністерством соціальної політики”, – сказав Бойко.

Лідер Соціалістичної партії України народний депутат Сергій Каплін на своїй сторінці у фейсбуці повідомив наступне:

«ЯКЩО ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ОСКАРЖУВАТИМЕ РІШЕННЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІОНЕРАМ МВС – ВІЗЬМЕМО ПФУ В ОБЛОГУ

Вибив сьогодні пенсіонерам -силовикам зустріч з керівництвом Пенсійного фонду України. Питання одне: чи піде ПФУ проти Верховного Суду, який став на бік закону і пенсіонерів МВС?

Парадокс в тому, що ніби всі міністерства і відомства за перерахунок, а подавати апеляцію Пенсійний фонд мусить. Президент публічно за пенсіонерів, Прем‘єр теж робив заяви, шо підвищення необхідне, Міноборони, МВС – всі на публіку за, а ПФУ наказують економити кошти.

Ми вимагаємо те, що належить цим людям за законом і підтверджене 3000 виграних справ і зразковою справою у Верховному. До того ж запропонували де взяти кошти: з ЄСВ з надзарплат. Цей мій законопроект Пенсійний фонд, до речі, підтримав на Комітеті соцполітики і на сьогоднішній зустрічі заступник голови ПФУ погодилась, що це б дозволило закумулювати необхідний для перерахунку ресурс.

Ми попередили Пенсійний фонд: якщо вони підуть проти людей, ми візьмемо в облогу ПФУ і підемо у Європейський суд із прав людини».