Звернення управління праці та соціального захисту населення

“Шановні керівники та представники трудових колективів
підприємств, установ та організацій міста!”

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради звертає Вашу увагу на необхідність укладання (пролонгації, внесення змін та доповнень) до колективних договорів згідно вимог чинного законодавства та приведення умов діючих колективних договорів у відповідність до реалій сьогодення.

Колективний договір підприємства, установи, організації — найважливіший локальний нормативно-правовий акт у системі регулювання взаємовідносин між роботодавцем і найманими працівниками.

Мета укладання – регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів трудящих, власників та уповноважених ними органів.

Згідно Закону України «Про колективні договори і угоди» та відповідно до статті 65 Господарського кодексу України колективний договір в обов’язковому порядку укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Статтями 411–412 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що особи, які представляють власників або уповноважені ними органи чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи і ухиляються від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективного договору, несуть адміністративну та дисциплінарну відповідальність.

Питання колективно-договірного регулювання, знаходиться на постійному контролі Новокаховської міської ради.

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради здійснюється експертиза умов поданих на повідомну реєстрацію колективних договорів на відповідність нормам чинного законодавства, надаються методичні рекомендації щодо їх укладання.

За інформацією щодо порядку укладання колективних договорів необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради (УПСЗН) за адресою: м. Нова Каховка, вул. Леніна, 18 каб. №8 ( тел. 4 24 06).

Начальник управління                                                                              О.М. Стоянчук