Володимир Коваленко: “Аби нас поважали в усьому світі”

Володимир Коваленко

Шановні новокаховчани!
В нинішній непростий час, коли душу абсолютної більшості з вас, як і мою, турбує те, що відбувається не тільки з кожним із нас, але і з містом, а також зі всією країною, звертаюсь до вас з проханням: прийшов час, коли доля запропонувала поглянути на наше життя з іншого боку, аніж раніше, внести в нього певні зміни, але тільки ті, які зроблять нашу рідну Україну і кожного з нас щасливішими, добрішими, заможнішими, такими, щоб і нашу державу, і кожного з нас поважав весь світ.
Але для цього, перш за все, ми повинні вміти поважати людські цінності, особистість кожного незалежно від національності, релігійних уподобань чи партійної приналежності. Хай національно-громадянською сутністю нашої спільної діяльності, нашого суспільного життя буде вміння вести діалог, вільний обмін думками, право на власну думку, вміння слухати і прислухатись.
На жаль, ті численні запитання, проблеми, відносини, думки і дії, які виникли у місті в останній час, викликані більше емоціями, аніж реальним розумінням ситуації, а тим більше, вмінням її законно вирішувати.
Час від часу я відчуваю, чую, читаю і спостерігаю речі, вчинки і слова, внаслідок яких дехто намагається усіх мешканців Нової Каховки поділити на «своїх» і «чужих», на «патріотів» і «сепаратистів», вдаючись до політичних наліпок з бажанням принизити, спаплюжити, підставити. Таким чином, ми маємо небезпечні для суспільства підступи тих, хто, керуючись незрозумілими і неприйнятними для переважної більшості співгромадян принципами непримиренності, догматизму, нетолерантності, умисної некоректності, хоче зробити все це нормою життя.
Мені здається, що дехто свої безвідповідальні власні амбіції хоче поставити вище добробуту земляків, їм не подобається спокій у місті, якого ми досягли спільною працею, любов’ю, злагодою та повагою один до одного.
От найбільш ходова наліпка: «Нова Каховка — проросійське місто». А істина в тому, що новокаховчани, хоча в переважній більшості і російськомовні, завжди любили свою Україну і сумлінно працювали задля її процвітання.
А от нова «фішка»: міській владі докоряють деякими прізвищами членів окружної виборчої комісії. Люди добрі, скажіть, за допомогою яких слів можна пояснити, щоб зрозуміли всі: повноваження формувати ОВК — це прерогатива виключно центральної виборчої комісії, а не міського голови разом з депутатами міськради!
Здається, що істина тих людей, які вдаються до інсинуацій, не хвилює. Їм цікаві чергові провокації, вони живуть плітками, наклеюють наліпки «хабарник», «крадій», не турбуючись про правду. Закидають прокуратуру чисельними запитами по вже давно закритих справах.
Чи усвідомлюють ці люди, що витворяють? Що вже натворили? Чи розуміють, що відбулось і що відбувається? Здається, що головне для них — власні вигадки, нічим, як правило, не підкріплені. Доля міста, країни їх не турбує. І провини не відчувають, і відповідальності ні перед ким не несуть! Кричать про патріотизм, а насправді розвалюють державу!
Складається враження, що найбільше галасують, замість того, щоб працювати задля покращення життя країни, люди з такою низькою самооцінкою, настільки не впевнені в собі, зациклені на саморуйнівних думках, що мову треба вести про невротичну картину світу в їх уявленні, повністю відірвану від дійсності.
От іще приклади. В минулі роки навесні ми вже, зазвичай, ремонтували вулиці міста. Нинішнього робота ще не розпочалась, хоча, зокрема, проспекти Перемоги, Дніпровський, вул. Дзержинського, внутрішньоквартальні проїзди — в жахливому стані. Чому так відбувається? Кошти з бюджету розвитку у сумі 6 млн. грн., якими ми могли б профінансувати у якійсь мірі КП «ШЕУ», у нас є. Але вони лежать на казначейському рахунку, з якого нам не сплачено жодної копійки. І така ситуація — по всій Україні. З цього приводу я був на прийомі у губернатора Юрія Одарченка, брав участь у нараді в Києві у Володимира Гройсмана, який опікується комуналкою, просив, доказував, умовляв. До речі, на тій нараді у Гройсмана був присутній глава уряду Арсеній Яценюк. Всі керівники країни і області твердять, що зараз найголовніше — пенсії, зарплати бюджетникам, інші соціальні виплати, а з дорогами, мовляв, почекайте. Я розумію невдоволення людей, але треба підтримати Кабінет Міністрів: фінансова діра у Держбюджеті — 200 млрд. гривень! Уряд потребує взаєморозуміння.
Розумію я і тих пільговиків, які мають право на безкоштовний проїзд у пасажирському транспорті, але скористатися, зокрема, послугою КП «Автоцентр» не можуть. Так, це підприємство перевозить майже 99% пільговиків міста, але з тих 288 тис. грн. державної компенсації КП отримало за 3 місяці лише 35 тис. грн. З цієї причини, а також внаслідок подорожчання палива ми не можемо перевозити безкоштовно безкінечну кількість разів тих, хто має пільги. Ми спільними з громадою зусиллями шукаємо вихід із ситуації. Люди повинні знати: забезпечувати пільги грошима — це прерогатива держави, а не місцевої влади. Сподіваюсь на порозуміння з людьми, хоча ніяк не збагну мотивації тих, хто кричить: це міська рада хоче позбавити нас пільг! Хіба треба пояснювати, що ми не маємо права вносити зміни до законів, ухвалених ВР? А от яким має бути механізм виконання закону — столичній владі треба добре подумати!
Нема де правди діти: наші псевдопатріоти старанно ігнорують об’єктивну реальність, яка не має ніякого відношення до їх уяви. Радує те, що мова йде про зовсім незначну кількість новокаховчан, хоч вони і заносяться: «Ми — уособлення народу!».
І про головне. Попереду — травневі свята, вибори Президента України. Давайте однією дружньою сім’єю попрацюємо, відсвяткуємо, а потім виважено виберемо керманича держави. І не дамо скористатись нашими тимчасовими труднощами, нестабільністю в державі тим, хто під виглядом «патріотів» насправді руйнує її.
Я, як член територіальної громади, і абсолютна більшість новокаховчан щиро впевнені в тому, що Нова Каховка — одне з найнадійніших і найстабільніших міст нашої рідної неподільної України завдяки працелюбності мешканців, повазі один до одного, відповідальності за надбання. Тому основою нашого життя може бути лише одне: говорити і аргументувати не мітинговими штампами, а людською мовою з демонстрацією бодай мінімальної культури та тактовності.
Вважаю, що треба навчитись берегти один одного, розмовляти один з одним, вести діалог, а не судити. І робити це з повагою до національних традицій, до нашої країни, її минулого, зокрема, історії Нової Каховки.
Давайте покажемо самим собі, всій країні, на які гарні людяні вчинки ми здатні. І зробимо це заради нашого майбутнього, нашої держави, аби вона стала стабільною, квітучою, аби її цінували на усій Землі.

Ваш Володимир Коваленко,
міський голова Нової Каховки

Коваленко: «Камінець, що зірвався з гори, може стати обвалом…»