Звільнення Криму, права кримських татар та безпека в регіоні – Порошенко провів переговори з Ердоганом

Море«Ми не визнавали і не визватимемо незаконну анексію Криму Росією», – заявив Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком в Анкарі. Про це йдеться на сторінці Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу в соціальній мережі Facebook.

Україна і Туречинна спільно відстоюватимуть поновлення законності в Криму. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час спільної прес-конференції із Президентом України за результатами міждержавних перемовин зазначив: «Як вам відомо, одним з найважливіших аспектів наших взаємовідносин є кримські татари. Цього разу нами знову були обговорені питання кримськотатарського народу. Ми виявили, що наші погляди тут однакові. Наразі кримські татари змушені вести складне життя в умовах окупації і переслідувань. І нам необхідно тримати на міжнародному порядку денному тему порушення прав людини в Криму в усіх спільнотах. І в цьому питанні ми на одній позиції з Україною. Ми будемо скоординовано докладати спільних зусиль, використовуючи дипломатичні та правові заходи, задля здолання незаконних дій в Криму».

Відтак звільнення Криму стало однією з цілей об’єднання зусиль України і Туреччини. Президент Петро Порошенко заявив, що Україна та Туреччина співпрацюватимуть в рамках міжнародних організацій задля деокупації Автономної Республіки Крим та повернення українського суверенітету над півостровом.

«Ми з паном Президентом (Реджепом Таїпом Ердоганом) висловилися за спільні кроки, які будуть спрямовані на деокупацію Криму, і для цього плануємо поєднати зусилля в рамках міжнародних організацій, а також на основі нових міжнародних форматів, включаючи формат «Женева плюс» за участю гарантів Будапештського меморандуму, Туреччини і України», – заявив Глава Української держави під час спільної прес-конференції з Реджепом Таїпом Ердоганом.

«Хотів би наголосити, що Україна та Туреччина прагнуть об’єднати свої зусилля, керуючись не словом «проти», а словом «за». За повернення стабільності в регіоні. За відновлення поваги до міжнародного права. За запобігання подальшим порушенням прав людини у Криму, на Донбасі, в Сирії тощо. Ми як ніколи відчуваємо свою єдність і цілеспрямованість», – додав Петро Порошенко.