Звинувачення у корупції головного лікаря Каховської ЦРЛ виявились запізнілими

Рішення про закриття справи про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією відносно головного лікаря Каховської центральної районної лікарні Олександра Віттіха 19 листопада виніс місцевий суд, повідомляє newday.kherson.ua.

Причиною цього названо завершення терміну притягнення звинуваченої особи до відповідальності, оскільки правопорушення було ним скоєне більше ніж три місяці тому назад.
Нагадаємо, що рішення про направлення до суду двох протоколів про адміністративні правопорушення відносно Віттіха 29 жовтня винесло Національне агентство з питань запобігання корупції.

Головний лікар звинувачувався у порушенні частин 1 і 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення — “неповідомлення особою у встановлених законом випадках про наявність у неї реального конфлікту інтересів”. Судячи з усього, мова йдеться про те, що в лікарні під керівництвом Олександра Віттіха працює дві його доньки. Ліквідувати даний конфлікт інтересів Каховська райрада вимагала від головного лікаря не один місяць, що зрештою призвело до звільнення його у лютому цього року. Проте Віттіху вдалося відновитися на своїй посаді через суд.

Нагадаємо, що зараз, на період реформування в медицині, керівником Каховської ЦРЛ №1 є не головний лікар, а голова комісії з реоганізації закладу Олена Мазур. По завершенню реорганізації в лікарні буде введена нова посада — директор. Як прогнозують у райраді, Олександр Віттіх навряд чи зможе на неї претендувати.

Олег БАТУРІН