Звітують заклади гуманної педагогіки Нової Каховки

29 травня на базі Новокаховської ЗОШ №1 відбулося засідання науково-методичної ради експериментальних навчальних закладів м. Нова Каховка про завершення ІІ (концептуально-діагностичного)  етапу дослідно-експериментальної роботи за темами «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в  дошкільному навчальному закладі» та «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в  середній загальноосвітній школі».

Вже два роки у чотирьох дошкільних навчальних закладах (дитячому садку №1 – завідувач Нораєва О., яслах-садку №7 – завідувач Чепа Т., яслах-садку №8 – завідувач Тихонова З., яслах-садку «Джерельце» – завідувач Зоря Л.) та двох загальноосвітніх школах (ЗОШ №1 – директор Зуйко О.,  ЗОШ №7 , Грішагіна Л.) Нової Каховки проводиться дослідно-експериментальна робота всеукраїнського рівня, спрямована на створення програм духовно-морального виховання дітей і розробку методичних рекомендацій для педагогів, заходів щодо забезпечення співпраці педагогів, батьків і громади,  практичних рекомендацій щодо психологічного і педагогічного забезпечення  організації особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в українських навчальних закладах та  підготовку пропозицій щодо широкого впровадження одержаних результатів у практику роботи навчальних закладів України.

Науковий керівник проекту С.  Крук, кандидат педагогічних наук, доцент, Лицар Гуманної педагогіки,  та науковий консультант  Т.  Туркот, кандидат педагогічних наук,  доцент кафедри дошкільного виховання і початкової освіти КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», відвідали всі навчальні заклади, які працюють у даному експерименті, поспілкувалися з його учасниками – дітьми, педагогами, адміністраціями закладів, надали консультації щодо реалізації завдань експерименту, відповіли на запитання, які цікавили учасників експерименту.

Засідання «круглого столу» відкрила голова Асоціації навчальних закладів особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки м. Нова Каховка Олена Зуйко, директор ЗОШ №1. З вітальними словами до присутніх звернулися заступник міського голови Володимир Сироватка та начальник відділу освіти  Оксана Якубова, які наголосили на тому, що в Новій Каховці створено сприятливі умови для функціонування і розвитку навчальних закладів, виховання підростаючого покоління на засадах гуманної педагогіки.

 

Підсумувала роботу експериментальних дошкільних навчальних закладів за ІІ етап Світла Плясецька, методист ММК. Своїм досвідом щодо реалізації завдань експерименту поділилися Чепа Т.Є., завідувач я/с №7, Зоря Л., завідувач я/с «Джерельце», Нораєва О., завідувач д/с №1, Нікуліна Т., практичний психолог я/с №8, Осіння А., практичний психолог я/с №7, Лемешева Т., практичний психолог ЗОШ №7, методист ММК.

Про роботу в рамках експерименту прозвітували також Тарабанова Я., заступник директора ЗОШ №7, Новіцька О., практичний психолог ЗОШ №1.

Завдання ІІ етапу дослідно-експериментальної роботи виконано в повному обсязі. Членами Асоціації обговорено основні завдання на третій (формувальний) етап дослідно-експериментальної роботи (вересень 2017 р. – серпень 2019 р.):

– визначення критеріїв та показників і розробка методики перевірки ефективності впровадження теоретичної моделі у педагогічну практику;

– розробка навчально-методичного забезпечення дослідно-експериментальної роботи;

– апробація та експериментальна перевірка побудованої моделі психологічного та педагогічного забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в дошкільному навчальному закладі.

Під час реалізації ІI етапу виникли певні труднощі та проблеми: потребує удосконалення кадрове (додаткові ставки психологів) і матеріально-технічне забезпечення закладів, мотивація педагогів, які працюють в експерименті.

Але, незважаючи на низку об’єктивних та суб’єктивних перешкод, дослідно-експериментальна робота в дошкільних закладах  є важливою та необхідною, оскільки система виховання та навчання за гуманною педагогікою Ш. Амонашвілі, В. Сухомлинського, М. Монтессорі – це «педагогіка цілісного життя дітей та дорослих», це «ключ до світу».

 

Світлана Плясецька, методист методичного кабінету Новокаховської міської ради