Звернення Новокаховської міської ради щодо дій територіальної комісії

IMG_2330На 2-й  сесії Новокаховської міської ради, що відбулася 26 листопада ради були прийняті рішення щодо направлення звернень до Генеральної прокуратури України, Голови Центральної виборчої комісії України Охендовського М.В., Голови Верховної Ради України Гройсману В.Б., Голові Адміністрації Президента України, Ложкіна Б.Є. та Голови  Херсонської обласної державної адміністрації Путілова А.С. Надаємо Вам можливість ознайомитися з цими рішеннями ради.

НОВОКАХОВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
2 сесія 7 скликання

від 26.11.2015р. № 29

Про звернення до державних органів

Враховуючи ситуацію яка склалась навколо Новокаховської міської виборчої комісії, керуючись Законом України «Про місцеві вибори», статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити текст звернення до Центральної виборчої комісії України, Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, голови Херсонської обласної державної адміністрації щодо ситуації яка склалась навколо Новокаховської міської виборчої комісії (додається).
2. Направити звернення до Центральної виборчої комісії України, Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, голові Херсонської обласної державної адміністрації.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію мандатну,з питань депутатської діяльності та етики, законності та правопорядку ( Кафідов А.О.).

Міський голова                                                                             В.І. Коваленко

ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішенням Новокаховської міської ради

від 26.11.2015р. № 29

Голові Центральної виборчої комісії України Охендовському М.В.

Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б

Голові Адміністрації Президента України, Ложкіну Б.Є.

Голові Херсонської обласної державної адміністрації Путілову А.С.

ЗВЕРНЕННЯ

Повідомляємо Вам як органам, які відповідають за дотримання законності під час та після виборів, звернути увагу на ситуацію яка склалась навколо Новокаховської міської виборчої комісії, яка навмисно, в порушення чинного законодавства України та виборчих прав громадян, які віддали свої голоси на виборах за певних кандидатів в депутати приймає протиправні рішення.
З постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2015 року по справі № 821/3513/15-а вбачається, що 30 жовтня 2015 року Новокаховська міська виборча комісія Херсонської області затвердила результати виборів депутатів Новокаховської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі, в тому числі і депутата Лук’яненко О.В., але в порушення чинного законодавства України не здійснює його реєстрацію.
Пунктом 18 ч.5 ст. 25 Закону України «Про місцеві вибори» встановлено, що виборча комісія реєструє обраних депутатів, повідомляє населення про зареєстрованих депутатів відповідної ради та основні відомості про них. Єдиною підставою для нереєстрації депутата є його відмова від припинення іншого представницького мандату, інших підстав для відповідної нереєстрації Закон не містить.
У встановлені законом строки Лук’яненко О.В. подав до виборчої комісії заяву про реєстрацію його депутатом Новокаховської міської ради сьомого скликання від Новокаховської міської організації політичної партії «Партія місцевого самоврядування». В заяві Лук’яненко О.В. зазначив, що представницького мандата в інших радах не має. Згідно зі статтею 89 Закону України «Про місцеві вибори» у п’ятиденний строк з дня отримання документів, зазначених у ч.1 цієї статті, територіальна виборча комісія приймає рішення про реєстрацію депутата, сільського, селищного, міського голови, старости.
В постанові суду від 17.11.2015 року, яка набрала чинності зазначено, що депутатом Лук’яненко О.В. були надані всі необхідні документи для реєстрації його депутатом Новокаховської міської ради, тому постанову Новокаховської виборчої комісії №47 про визнання реєстрації Лук’яненка О.В. такою, що не відбулася визнано протиправною та прийнятою не у спосіб, передбачений Конституцією та законами України і відповідно скасовано. Зобов’язано Новокаховську міську виборчу комісію повторно розглянути питання про реєстрацію Лук’яненка О.В. депутатом Новокаховської міської ради.
Всупереч постанові Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2015 року по справі № 821/3513/15-а Новокаховська міська виборча комісія 25 листопада 2015 року за № 69 прийняла Постанову, яка суперечить постанові суду та якою визнає обраного депутата Лук’яненка О.В. таким, що відмовився від депутатського мандата.
На протязі місяця після виборів Новокаховська міська виборча комісія неналежним чином виконує свої обов’язки, а саме навмисно затягують процедуру реєстрації обраного депутата, що вказує на спільні незаконні дії більшості членів Новокаховської виборчої комісії.
З приводу вищевказаних дій депутати Новокаховської міської ради неодноразово звертались до правоохоронних та інших органів різних рівнів. Але до теперішнього часу правоохоронні та інші органи на звернення не реагують та дії Новокаховської міської виборчої комісії залишаються безкарними.
На підставі вищенаведеного просимо Вас розібратись в даній ситуації та вжити заходів згідно наданих чинним законодавством повноважень.

Секретар міської ради                                                                       О.В. Лук’яненко

НОВОКАХОВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
2 сесія 7 скликання

від 26.11.2015р № 30

Про звернення до Генеральної
прокуратури України із заявою про вчинення
кримінального правопорушення

 

Враховуючи ситуацію яка склалась навколо Новокаховської міської виборчої комісії, керуючись Законом України «Про місцеві вибори», статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити текст заяви до Генеральної прокуратури України про вчинення кримінального правопорушення (додається).
2. Направити заяву до Генеральної прокуратури України.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію мандатну,з питань депутатської діяльності та етики, законності та правопорядку ( Кафідов А.О.).

Міський голова                                                                     В.І. Коваленко

ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішенням Новокаховської міської ради

від 26 листопада 2015 року № 30

                                                                                             До Генеральної прокуратури України

                                                                              ЗАЯВА
про вчинення кримінального правопорушення

Відповідно до статті 214 КПК України просимо невідкладно внести відомості, викладені в даній заяві до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування, так як ми вважаємо, що в діях посадових осіб Новокаховської міської виборчої комісії Херсонської області містяться ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.3. ст. 157, ст. 364 КК України які на нашу думку порушили виборче право Лукяненка О.В. в тому, що безпідставно неодноразово відмовили йому у реєстрації як депутата міської ради, що підтверджується Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 17.11.2015 року по справі № 821/3513/15-а та ухиляються від виконання вищезазначеної постанови.
Вищезазначені дії членів Новокаховської виборчої комісії свідчать про ухилення членів виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин.
Такі діяння караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.
Потерпілим за даним фактом просимо визнати Лук’яненка О.В.

Секретар міської ради                                                                   О.В. Лук’яненко